Профспілки скандинавських країн виступили за виключення російських представників з Міжнародної федерації журналістів (IFJ)

Author

Соціальний рух (Social Movement - Ukraine)

Date
February 2, 2023

Профспілки Фінляндії, Норвегії, Данії та Ісландії повідомили, що 31.01 вийшли з глобальної медіа-федерації на знак протесту, бо IFJ дозволяє журналістам російських державних ЗМІ безкарно організовувати медіа-об’єднання на окупованих Росією територіях, повідомила фінська профспілка.

Лідер Норвезької профспілки Даг Ідар Тріггестад заявив (https://cutt.ly/h9Bzo1X), що вони роками боролися за впровадження демократичних правил виборів до IFJ, а також за прозорість рішень і витрат.

«Ми вважаємо, що це (відставка) - єдине, що може врятувати IFJ». - сказав він.

У відповідь IFJ оголосила, що її виконавчий комітет розпочав формальну процедуру призупинення членства та виключення Спілки журналістів Росії.

Натомість, заступник генерального секретаря IFJ Джеремі Дір назвав звинувачення чотирьох профспілок "неправдивими, наклепницькими і такими, що завдають шкоди" організації. IFJ від самого початку засудила вторгнення Росії в Україну і спрямувала кошти свого Фонду безпеки на допомогу українським працівникам ЗМІ.

«Соціальний рух» висловлює повагу до такого залізного рішення журналістів скандинавських країн щодо підтримки України на фронті боротьби за донесення правди.