Розбудова лівої солідарності з Україною на Півночі Європи

19 березня представник «Соціального руху» Олександр Кисельов звернувся до XXV з’їзду (https://docs.google.com/document/d/1S6lK5Ig7AQ4f9hCdtBquVd4iK2vzWiTwKPMzAbwglDM/edit?usp=sharing) однієї з найбільших політичних сил Норвегії – Соціалістичної лівої партії (SV - Sosialistisk Venstreparti), яка з початком російського вторгнення негайно виступила з підтримкою українського спротиву агресії.

“Підтримка товаришів надала неймовірне відчуття єдності, в якій емоційно запевнювали норвезькі соціаліст(к)и. У їдальні один чоловік підійшов до мене, сказав, що він курд і дуже розуміє нас, обійняв та проголосив: «Хай живе Україна!»”

Під час конгресу відбулися численні зустрічі та насичена дискусія нашого активіста з норвезькими та закордонними товариш(к)ами щодо шляхів досягнення якнайшвидшого миру. Усі зійшлися на тому, що Україна має повне право виборювати свою незалежність з необхідною для цього зброєю.

Соціалістична ліва партія була однією з сил, що домоглися ухвалення норвезького плану допомоги Україні. Питання тепер у критеріях надання грошей та їх розподілу, які буде розглянуто Стортінгом восени. Разом з українськими активістами норвезькі ліві готові боротися за посилення громадянської та соціальної складової цього плану. До того ж, норвезькі ліві соціалісти, які свого часу ініціювали перегляд боргів країн, що розвиваються, охочі допомагати своїм досвідом для списання зовнішнього боргу України. Молодіжне крило партії також демонструє прагнення залучити ліву молодь та студентів з України до співпраці.

Після виступів українських лівих на шпальтах газети «Klassekampen» і дискусії з Олександром Кисельовим керівництво ще однієї представленої в норвезькому парламенті партії – «Червоні» (Rødt) – підкреслило свою підтримку виділенню грошей на озброєння України. Але вони наголосоли, що поки не всі готові на погодження експорту саме з Норвегії через історичні причини. На найближчому з'їзді партії це питання буде одним з основних. Наразі ж «Червоні» зацікавлені у гуманітарній та політичній кооперації й організації візиту когось зі свого депутатського складу безпосередньо в Україну.

Також на цьому заході відбулася зустріч з представниками іншої скандинавської політичної сили. Члени Лівої партії Швеції (Vänsterpartiet) висловили згоду з позицією «Соціального руху» та виступили за розвиток та подовження комунікації між нашими організаціями. Особисто голова партії Нуші Дадгостар озвучила інтерес до співпраці з українськими соціаліст(к)ами та підкреслила необхідність включення голосів з України у дискусії щодо її майбутнього.

Актив «Соціального руху» щиро вітає той факт, що впливові ліві політичні сили Європи схиляються до всебічної допомоги лівому руху в Україні та усвідомлюють необхідність спротиву путінізму.