Levice USA se postavila proti legitimizaci ruské agrese

Author
Socialnyj ruch
Date
November 20, 2022

"Skuteční socialisté říkají: solidarita s Ukrajinou!".

Pod tímto heslem byl ve Spojených státech zorganizován protest v blízkosti konference s pokryteckým názvem

"Skutečná cesta k míru na Ukrajině" za účasti takových osobností, jako jsou N. Chomsky, J. Corbyn a další. Vzhledem k absenci jediného ukrajinského řečníka se konference zaměřila na opakování nechvalně známých "mírumilovných" klišé a proti eskalaci prostřednictvím dodávek zbraní. Mnoho levičáků, jako například Sociální hnutí (Socialnyj ruch), bylo pobouřeno takovou manipulativní formulací problému, která zcela zamlčuje faktor pokračující ruské agrese.

Americká levice [USSC a ďalší - red.] proto v místě konání akce uspořádala protestní akci s hesly v ukrajinštině, která vyzývala k podpoře odporu proti ruskému imperialismu a k dodávkám zbraní pro sebeobranu Ukrajiny. Protestující rozdávali leták kritizující povrchní chápání důvodů ruské invaze na Ukrajinu. Protestující také připomněli, že je třeba vnímat Ukrajinu jako aktivní subjekt, a nikoliv jako "zástupný" subjekt Západu, a odkázali na historické příklady protiimperiálního boje Haiti a Vietnamu.

Jak již bylo uvedeno, okupace Ruskem, s níž řečníci vlastně nabízejí ukrajinskému lidu smíření, problémy jen prohloubí, zejména tím, že vytvoří nebezpečný precedens ústupků imperiálním agresorům.

Vyzýváme důsledné levičáky celého světa, aby pořádali protesty v blízkosti takových akcí, které agresorovi vyhovují!