Україна: жодного шовінізму в мовній політиці!

По мірі визволення окупованих Росією територій неминуче постане питання реінтеграції звільнених з-під гніту загарбників територій. Це питання вимагає особливої виваженості, якщо, звичайно, ми хочемо повернути не лише територію, а й людей. Однак представники влади нерідко діють в іншому ключі, вдаючись до розпалювання ненависті на мовному ґрунті.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що «російська мова має зникнути з нашої території взагалі як елемент ворожої пропаганди і промивання мізків для нашого населення».

  • Як відомо, росіянам нав'язують, що українська нація, українська мова, українська культура заслуговують на знищення як явища, несумісні з російською «національною ідеєю». І це слугує виправданням війни та всіх злочинів російської влади. Але замість викриття цього марення, представники нашої влади його віддзеркалюють.
  • Російською мовою говорять не тільки путіни та соловйови — це мова мільйонів українців, у тому числі тих, хто бореться з російським імперіалізмом. Російська мова має вагоме значення для багатьох із тих, хто живе в окупації. Заперечення права цих людей говорити рідною мовою веде до відторгнення значної частини суспільства. Таким чином, Данілов не перешкоджає російській пропаганді, а сприяє їй. Ми категорично засуджуємо такі висловлювання. Російськомовний — не означає проросійський!
  • Нагадаємо, що ситуація, за якої група осіб за мовними ознаками зазнає обмеження прав підпадає під визначення дискримінації (ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»). Згідно з ст. 10 Конституції України, в Україні гарантується вільний розвиток всіх мов національних меншин України.

Тому... мова ворожнечі має зникнути з нашої території взагалі як елемент ворожої пропаганди і промивання мізків для нашого населення.

Шовінізму – НІ!

Солідарності – ТАК!